O NÁS

NÁŠ CIEĽ

Základom našej chovateľskej koncepcie sú jedince predovšetkým zdravé, exteriérovo čo najštandardnejšie a povahovo vyrovnané. Tieto tri kategórie sú rovnocennými súčasťami každého nášho chovateľského plánu, ktorý je starostlivo premyslený a naplánovaný aj niekoľko rokov dopredu.

Je jasné, že žiaden pes nie je dokonalý, ale máme za to, že status chovného jedinca by mal byť skôr privilégiom, ako samozrejmosťou a každý vrh šteniatok by mal byť uváženým krokom chovateľa. Viac informácií o plánoch a výsledkoch nášho chovu nájdete v sekcii ŠTENIATKA

    Chovateľská stanica Cuteberry bola založená v roku 2009 s cieľom spojiť to najlepšie z krásy, zdravia a povahy cotonkov. Uvedomujeme si, že vlastniť psa je veľká zodpovednosť, ktorá nám však prináša aj množstvo radosti a lásky. Sme presvedčení, že správna socializácia a láskyplná starostlivosť sú základnými zložkami výchovy dobrého psieho spoločníka. Preto sa našich psov snažíme zapájať do všetkých možných aktivít. Príbehy, obrázky, videá, ale aj ďalšie detaily z ich života nájdete na našom BLOG-u, ktorý je pravidelne aktualizovaný.

Chod našej chovateľskej stanice je rodinnou záležitosťou a ide výhradne len o našu záľubu. Preto sú všetky naše psy v prvom rade milovanými členmi rodiny, ktorým sa snažíme poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť. Z tohto dôvodu žijú niektorí psíkovia z našej chovateľskej stanice aj vo svojich vlastných rodinách ako miláčikovia.

Aj napriek tomu, že sú cotonkovia plemenom vhodným takmer pre každého, určite odporúčame potenciálnym záujemcom zoznámenie sa so štandardom a charakteristikou a neskôr aj osobné stretnutie, ak je to možné.