© 2018 CUTEBERRY

Ch. MUGUIRIS VULKAN

''Sushi''

psík

* 1.8.2017 v chovateľskej stanici Muguiris

Sushi, to je naša veľká španielska láska. Narodil sa v mestečku Logrono spolu so svojimi šiestimi súrodencami a to, že bude práve náš, sme v ten moment ešte ani netušili. Za všetko môže jeho roztomilá fotka a jeho skvelá chovateľka, ktorej sme za nášho drobca neskutočne vďační. Bolo to úžasne roztomilé šteniatko, taká malá chlpatá guľa s piškótovými uškami. Teda nebol až taký drobný, bol to pekný macko. Strašne kontaktný, odvážny a vždy keď na neho niekto prehovoril po španielsky, tak by sa najradšej presťahoval. Po čase si zvykol aj na slovenčinu a hlavne sa z neho stal absolútne oddaný a milujúci psík, ktorý by sa odomňa najradšej ani nepohol. Aspoň kým ho nezmiatne nejaká fenečka na ulici :D Je to veľmi milý, veselý a kamarátsky psík. S našim Pipom sú najlepší kamoši. Miluje aj naše veľké pyrane, rozumej Pyrenejské horské psy, ovečky, sliepočky, či králičky. Dospelých aj deti. Proste všetkých a všetko. Je veľmi energický, sem-tam nás od radosti obieha ako taká border kólia. A potom sa večer nechá vyložiť na posteľ, kde spí ako princ až do rána…


Sushi je síce zo Španielska, ale nesie v sebe prevažne francúzske a belgické línie, ktoré sú na naše odchovy nepríbuzné. Preto je veľmi cenným a zaujímavým obohatením pre našu chovateľskú stanicu. Je to psík menší, ale stále štandardnej výšky aj váhy. Má veľmi milý jemný výraz s perfektným pigmentom a úžasne tmavými očami. Jeho hustá čistobiela srsť vyniká nevídanou jemnosťou. A medzi jeho kvality patrí aj jeho svižný  krok plný radosti zo života s krásnou prácou chvosta.

 

PÔVOD

RODIČIA:

 
 Blossom White Pearls of Madagaskar

2x BOB, res.BIG IX

BOB Puppy, 3.BIS Puppy

BOB Junior

* 1.7.2009

M: Etoile Celeste Batiskaj

O: Enzyenzo of the Swift Cotton

LP 0/0

Očný atest - negatívny

Viac o Blossom TU

Muguiris Aiko

* 18.4.2004

M: Diabolic Clown Twister

O: Ulloa du Pays Landais

LP 0/0

Očný atest - negatívny

Viac o Aikovi TU

ZDRAVOTNÉ VÝSLEDKY

Výška: 25,5 cm

Hmotnosť: 5,3 kg

Uchovnený: r.2017 Bichon klub Slovensko

RTG Dysplázia bedrových kĺbov - A/A

RTG Dysplázia lakťových kĺbov - 0/0

Luxácia patelly - 0/0

DNA testovaný

 
 

VÝSTAVNÉ ÚSPECHY

Sushi začínal len pozvoľna na klubových akciách a až po prvých narodeninách sme ho začali nosiť aj na väčšie výstavy, kde sa mu veľmi darilo a stále darí :)) Je to talent a všetky akcie, na ktorých má možnosť spoznávať aj iných psíkov, ho náramne bavia.

ŠAMPIÓN SLOVENSKA

ŠAMPIÓN MAĎARSKA

JUNIORŠAMPIÓN SLOVENSKA

JUNIORŠAMPIÓN MAĎARSKA

JUNIORŠAMPIÓN BICHON KLUBU SLOVENSKO

 

KLUBOVÝ VÍŤAZ 2018

NÁRODNÝ VÍŤAZ SR 2018

VICTORY JUNIOR WINNER
BEST OF KING JUNIOR

 

SLOVAKIA DOG CUP 2017 - 1.miesto

OPEN SLOVAKIA DOG CUP 2017 - 2.miesto

BIS, res.BIS

res.BIS Junior, 3. BIS Junior, BIS Puppy

6x BOB

 

NÁRODNÁ VÝSTAVA PSOV 2018 - CAC, Víťaz Slovenska, BOB

''Pekný pes správnej výšky, výborná samčia hlava, výborná horná línia, výborná stavba tela, korektné uhlenie končatín, výborná kvalita srsti, typický pohyb'' od Edita Králová, Slovensko.

 

ŠPECIÁLNA VÝSTAVA BKS 2018 - CC, BOB, BIS

''pekná hlava, správne proporcie, správny zhryz, dobré oko so správnou farbou, správna horná línia, vynikajúce zadné uhlenie, vynikajúca hruď na vek, vynikajúca kvalita srsti na pohľad aj textúra, správne nasadený chvost, dobrý pohyb so správne neseným chvostom'' od Paolo Lovaglio, Taliansko.

 

FOTOGALÉRIA

 

Viac fotiek nájdete v Sushiho albume TU

1/1